ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8371073
*
nr 837 1073
Spegel
Med konsol, Lådor, höjd: 145 + 37 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 20:26:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 18:12:37
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol lådor spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 837 1073
Spegel
Med konsol, Lådor, höjd: 145 + 37 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 18:12:37 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol lådor spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



